A+B=C
05 Kasım 2014
Ben insanların değiştiğine inananlardanım. Ancak zamanla huyların değişmesi değil bahsettiğim. (Kimsede yanlış beklentilere sebep olmayalım) Benim inandığım şey insanların, birlikte oldukları kişilere göre farklı huylarının ortaya çıkması veya bazı huylarının tamamen yok olmasıdır.Formüle dökersek bir kişi A olsun, diğeri de B, onların ilişkisi ortaya bir C çıkarır. Muhakkak içinde hem A hem de B’yi barındırır, ancak C tamamen kendi başına bir oluşumdur. A, B'yle değil de D'yle bir ilişki yaşadığında ortaya çıkan E ise C'den bağımsızdır. A'nın aynı bileşenlerini dahi taşımaz. Örneğin C çıkarımında A'nın çabuk sinirlenmesi söz konusuysa, E'de pekala son derece sakin bir insana dönüşebilir.

Bu kısım biraz karışık geldiyse şöyle özetleyelim. Herkesin içinde iyi ve kötü birtakım özellikler mevcuttur. Birlikte olduğunuz kişi hangi tarafı beslerse o taraf ön plana çıkar. Mühim olan, o kişinin sizi kendinizin en sevdiğiniz haline ulaştırmasıdır. Zira bana göre hayattaki en büyük mutluluk budur. Bu noktaya ulaşmak için hiç şüphesiz en önemli olan insanın kendi sarfettiği çabadır ancak göz ardı edilmemesi gereken kısım da birlikte olduğunuz/olacağınız kişinin bu duruma olan desteği ya da kösteğidir.

İşte bu yüzden C gözünüze güzel görünmüyorsa, kendinizi bir bileşen olarak hırpalamayın, emin olun bir harf vardır, sizi tam istediğiniz A’ya dönüştürecek.

Begüm Başoğlu

begumb@gmail.com