Biri Güneş mi Dedi?
20 Haziran 2014
Yazın gelmesiyle birlikte hepimizin havası yavaş yavaş değişmeye başladı. Daha hafif kıyafetler, değişen ve daha geçe kayan yemek alışkanlıkları, yazlık yerlere doğru yapılan planlar… Bu değişen mood ile birlikte benim de radyo setlerim biraz farklılaşıyor. Pazar akşam üzeri saat 6’da ya sudan çıkıp happy hour’da bir içki yudumluyor, ya havaalanına doğru gidiyor ya da tekneyle marinaya dönüyor olabilirsiniz. Şehirde kalanlar da ya Suma’dan dönüş yolunda ya da evde mangal keyfinde olabilirler. After The Sun adını verdiğim setim tam bu durumlarda size eşlik edebilecek durumda.

Güneşin varlığı benim için çok önemli ve değerli. İfade ettiği ve bana verdiği o kadar çok şey var ki. Aydınlık, sıcaklık, göz kamaşması, parlaklık, enerji ve tabii hayat. Eksikliğini düşünemiyorum bile. Bazı zamanlarda tüm enerjimi çekse de tekrar geri vermesini bilen hayatımdaki tek şey muhtemelen. Güneşten sonra ya karanlık gelir ya yağmur ama bu sette güneşin sonrasının da keyifli, aydınlık, hareket dolu olduğunun işaretleri var. After The Sun’ı yaparken de bıraktığı boşluğu az da olsa doldurabilme, en azından yokluğunu çok hissettirmeme niyetiyle parça seçimini yaptım. Hafif yorgun, içiniz hala kıpır kıpırken, tadı damağınızda kalan haftasonundan Pazartesi’ye geçişi bir nebze olsun kolaylaştırabileceğini umuyorum.

Her programa farklı bir imaj seçiyorum. Bu hafta da Nancy Parmet Cook’un yapıp minimalliving’in cravesimple.com için çektiği ‘All You Need Is Less’ çalışmasını seçtim. Love ile Less yer değiştirince kulağa geldiği kadar benim kendi tecrübelerime göre hayata daha doğru bir bakış açısı getirdiğini düşünüyorum. Beklentileri, hayatı, ilişkileri mümkün olduğunca bu pencereden değerlendirmeye çalışmakta fayda var. Boşuna ‘azı karar’ dememişler.Parçalara teker teker girmeyeceğim ama genelde benim setlerimin tanıdık sanatçıları bir arada. Chopstick & Till Von Sein, Nick Holder, Masquerade setime ‘Inside The Deku Tree’ ile konuk olan Leon Vynehall, Alman elektronik müziğinin neferlerinden LoSoul, Detroit’in ustalarından Rick Wade, Chicago’nun veteranları Gene Farris ve Cajmere ve Boston’lu kelime oyuncusu Serge Gamesbourg bu hafta programın konukları oldular.