Kliklemeye devam
25 Aralık 2013
Bilgiye hiç doymayan, antenleri her daim açık dolaşan biz meraklı dergiciler ve moda editörleri için uzun bir süredir teknoloji vazgeçilmez bir takım arkadaşı haline geldi!

Ele aldığımız her konu için hızlı bir şekilde kaynak bulabilmek, istediğimiz her fotoğrafa ulaşabilmek, bizler için ışınlanmanın keşfi kadar mutluluk verici bir aşama. Mesleğimizin ilk amacı okuyucuya bilgi ve ilham vermek, ayrıca trend geliştirmek olduğu için her şeyi, herkesten önce keşfetmek zorundayız. Zamana karşı olan bu yarışta, bize en iyi ve faydalı olanı sağlayacak araçların ve en yeni seçenekleri sunabilen kaynakların peşindeyiz.

İşte yine böyle bir arayış sürecinde, Peter Sellers'ın dedektif ruhu ile internette dolaşırken 'google glass' deneyimini sunan kliksa.com'u keşfettim ve meraklı bir şeklide kliklife projesi içinde buluverdim kendimi.

Dünyada sınırlı yerden ulaşabileceğim bu mucizevi gözlük ben İstanbul'dayken, tam istediğim o anda elimdeydi. Oturduğum yerden moda çekimim için kaynak topladım, moodboard'umu hazırladım. O anda önümden geçenlerin kimler olduğunu,neler yaptıklarını çaktırmadan araştırdım. Google'ı kim böyle kullanmaz ki ? :)

Ayrıca kliklife projesi süresince, google glass dışında birçok giyilebilir teknolojiyle tanıştım ve uzun süredir gözlemlediğim, teknoloji ve modanın beraber gelişim sürecini de göz önünde bulundurarak, blank'in bir moda çekimini futuristik bir histe stilize etmeye karar verdim. Kimliksiz ama işlevsel kıyafetlerin, metalik detayların kullanıldığı bu çekimde hem kıyafetlerin zamansızlığı, hem de sette kullandığımız zamanın ötesinde olan teknolojik araçlarla dinamik bir çekim gerçekleştirdik. Vakit olsaydı Mars'ta yapacağımız çekimi bu seferlik stüdyoda yapmanın hafif burukluğunu saymazsak :)

Günümüzde teknoloji kullanıcıları için aldıkları fayda kadar kullandıkları araçların modelleri ve kullanıcıya verdikleri his de çok önemli bir ayrıntı haline geldi; çünkü kim oldukları, nasıl bir hayat tarzına sahip oldukları mesajını bu yolla verebiliyorlar. blank'in de felsefesi olan kişiselleştirmenin gücü işte bu noktada önem kazanıyor. Kim olduğun, kendini nasıl ifade ettiğin, hayatında kullandığın her şeyin seni anlatıyor olması gerekiyor ya da anlatabilmene imkan sağlaması! Bu nedenle kliklife projesine biz gibilere bu hissi sağladığı için teşekkür ediyor, klik'lemeye devam ediyoruz.