Zamansız Bir Hikaye
03 Temmuz 2014
Yaklaşık 26 yıl önce tanıştım Yargıcı ile.

O zamanlar benim için efsane olan annemin keten gömlekleri, safari ceketleri, uçuşan elbiselerinin kaynağı, Nişantaşı'nın en güzel köşesinde yer alan bu harika mağazaydı.

Haftasonları rutinleşmiş Yargıcı ziyaretleri sırasında, soyunma kabininin kenarında oturup, üstümde Mickey Mouse tişörtüm ile acaba ben ne zaman buradan giyinebileceğim hayalleri kurduğum zamanları çok net hatırlıyorum.Bu hayallerim ancak ortaokul mezuniyeti sırasında gerçeğe dönüşebildi...

Annem ile bu sefer benim için o kapıdan içeri girdik.Seçtiklerim şöyleydi; keten yakasız bir gömlek, jean yelek ve çizgili pantolon. Altına da keten bir bot ile kombinlemiştim.Çok fazla maskülen olmadı mı, erkek gibi olmadın mı? Emin misin? Kızım bu mezuniyet ama... seslerine aldırış etmeden ve artık büyüdüğümü hissederek çıktım o mağazadan, elimde gururla taşıdığım Yargıcı poşeti ile...

Mezuniyet günü tüllü, dantelli elbiseler giymiş kızların yanında, kalimero olmama rağmen çok mutluydum.Yargıcı bana işte tam o günden beri hep güven hissi verir, fazlaya gerek olmadan, hikayesi olan kıyafetlerin gücünü hissettirir.

Ve bugün, bence Türkiye'nin gerçekten marka olmayı başarmış ender firmalarından biri olan Yargıcı'nın sezon kampanyalarında styling yapıyorum. Emir Yargıcı'nın vizyonuna olan saygım, markaya çocukluktan gelen hayranlığım ve Yargıcı’nın şu anki tasarım ekibine olan büyük sevgimden dolayı, bu hikayenin içinde olmak beni çok mutlu ediyor. Yıllardır yaptığım sayısız reklam ve kampanya çekimi arasında, işime, kafamın içindekilere bu kadar saygı duyan başka bir marka ile belki de hiç karşılaşmadım. Buradan teşekkürlerimi özel olarak gönderiyorum ve size bu harika ekibi tanıştırmak istiyorum.

Her zaman sadece işleri ile konuşulmayı seven, ortalıkta pek rastlayamayacağınız bu ekip blank'le özel sırlarını paylaşıyor. Yargıcı’nın zamansız ancak her sene yenilenerek geri dönen koleksiyonunun yaratıcısı pek sevgili Beril Goral ve harika ekibi Nazlı, Elvan ve Gözde'nin özel dünyasını keşfedin. Bundan sonra vitrinlerde gördüğünüz kıyafetlerin hikayelerini hissederek giyeceksiniz.