Beymen Zorlu Center'ın Büyüsünü Keşfedin
26 Şubat 2014
Biz güzellik editörlerinin en önemli görevlerinden biri kozmetik dünyasındaki tüm yenilikleri takip etmektir. Yeni markalar, ilginç araştırmalar, farklı içerikler haliyle ilgi alanımıza giriyor. Ne kadar çok yenilikle karşılaşırsak karşılaşalım hiç tatmin olmuyor, başka ne var diye sürekli araştırıyoruz. Yurt dışında görüp beğendiğimiz markalar Türkiye’de satılmaya başlanınca da şeker hediye edilmiş çocuklar gibi hissediyoruz.Beymen’in Zorlu Center’daki yeni mağazası işte bu nedenle uğrak mekanlarımızdan bir oldu. Burası kozmetiğe ve bakıma meraklı kadınlar ve erkekler için dipsiz bir kuyu gibi. Parfümden cilt bakımına aradığınız her şeyi bulabileceğiniz 500 m2’lik bir alan düşünün. Dört bir yanınızda tanımadığınız kokular, yepyeni markalar, göz alıcı ambalajlar var. Bu alanda neler yapabileceğinize bir bakalım:-Kimsede olmayan bir parfüm edinebilirsiniz:
Dev kozmetik markalarının ünlü yüzlerle yarattığı hikayelerini dergilerde, televizyonda ve billboard'larda gördüğümüz parfümlerinin yerini elbette küçümsemiyoruz. Ancak alışılmışın dışında, pek kimsenin bilmediği, kullanan kişiye gizem katacak niş parfümlere olan ilgi de her geçen gün artıyor. Juliette Has a Gun ve Frédéric Malle gibi yepyeni niş markalar Beymen Zorlu reyonlarında keşfedilmeyi bekleyen parfümlerden bazıları. Acqua Di Parma, Montale, Penhaligon’s, Creed, L’Artisan Parfumeur, Escentric Molecules, Robert Piguet gibi niş parfümler, farklı bir koku isteyenleri memnun edecek diğer markalar.

JULIETTE HAS A GUN, Romantina, 314 TL
FRÉDÉRİC MALLE, Angeliques Sous La Pluie, 525 TL
CREED, Love in Black, 660 TL
L’ARTISAN PARFUMEUR, Premier Figuier, 285 TL

-Dolce&Gabbana’nın makyaj koleksiyonunu keşfedebilirsiniz:
Sadece Beymen Zorlu’da satılan Dolce&Gabbana makyaj serisi bakmaya doyamayacağınız, dokunmaya kıyamayacağınız kadar şık. Özel taşlarla süslü altın rengi ambalajda sunulan rujları uzaktan hayranlıkla izlemek bile sizi tatmin edebilir. Bu küçük ön izlemeye bakınca ne demek istediğimizi daha net anlayabilirsiniz.

DOLCE&GABBANA
Sicilian Jewels in Rubino ruj, 93 TL; oje, 66 TL
Passion Eyes maskara, 98 TL
Perfect Finish Creamy fondöten, 170 TL
Luminous Cheek Colour in Sole, 122 TL

-Sjal’ın değerli taşlar içeren kremlerini deneyebilirsiniz:
Tibet, Ayurveda, Homeopati ilaçlarından ilham alarak hazırlanan Sjal ürünleri, altın, gümüş, platin gibi 45 değerli taş ve mineral skalasından oluşuyor. Yaydıkları pozitif enerji ve dalgalar sayesinde Doğuda yüzyıllardır kullanılan bu içerikler hücre performansını da artırdığı için Sjal’ın bakım ürünlerinde yer alıyor. Markanın en özel ürünlerinden biri mavi safir ve akuamarin içeren Saphir Concentrate bakım yağı. Cildinize yağ sürme fikri önce biraz rahatsız edici gelebilir ama denediğinizde cildinizin derinlemesine nemlendiğini göreceksiniz.


SJAL
Saphir Concentrate Anti-aging Face Oil, 609 TL;
Pearl Enzyme Exfoliating mask, 501 TL;
Kashmir Saphir Perfecting Mask, 473 TL


-Sevgilinizi oyalanması için bu reyona bırakabilirsiniz:
Alışveriş yaparken yanınızda sevgilinizi de götürüyorsanız ona sabrı için bir ödül verebilirsiniz. Beymen Zorlu’nun erkekler için de cilt bakım ve kozmetik reyonları geniş bir alana sahip. Penhaligon’s ve Acqua di Parma gibi markaların tıraş setlerinin satışa sunulduğu “Art of Shaving” bölümünün yanı sıra Kiton, Zegna, John Varvatos ve Commes des Garçons’un etkileyici esansları burada satılıyor. Acqua di Parma, cilt bakım ve tıraş ürünlerinden oluşan “Collezione Barbiere” koleksiyonunda, değerli malzemelerden üretilen ve el işçiliğiyle hazırlanan “Shaving Deluxe Stand” tıraş seti keyfini yerine getirecektir. Sevgilinize, Penhaligon’s’un setlerinden alması için de ısrar etmelisiniz. Çünkü setin içinden çıktığı kuş desenli teneke kutuyu çok beğeneceksiniz.ACQUA DI PARMA Shaving De Luxe Stand (fırça ve jilet), 1.638 TLACQUA DI PARMA Shaving Cream, 104 TL; Shaving Oil, 135 TLPENHALIGON’S bakım seti, 1.508 TL