Saçını Dövmeyen Dizini Döver
21 Şubat 2014
Yepyeni bir saç trend’i podyumlarda ilgi odağı oldu. Hem biraz çılgın hem de el marifeti gerektiriyor.

Yaratıcılıkta sınır tanımayan markalar ile saç stilistleri 2014 İlkbahar/Yaz sezonunda yepyeni bir trend ile karşımıza çıkıyor: Saç desenleri.

BEAUTY-edit.com’da da yer verdiğimiz bu trend birçok markanın piyasaya çıkardığı saç tebeşirleri sayesinde özellikle yaz aylarında yükselişte olacak gibi! Rodarte’den Ashish’e birçok markanın 2014 İlkbahar/Yaz defilelerinde saç stilistleri desen konusunda yaratıcılıkta sınır tanımıyor.Eğer farklı trend’leri uygulamayı seviyorsanız bu saç desenlerini ya da saç dövmelerini denemenizi öneriyoruz. Nicki Minaj sayesinde tanıştığımız ve uzun bir süredir blogger’lar arasında moda olan bu desenleri artık günlük hayatımızda da görmeye başlayabiliriz. Rodarte’de zebra desenleri ön plana çıkarken Avustralyalı tasarımcı Emma Mulholland ise modellerin saçlarında palmiye ağaçlarıyla tropik bir görünüm yaratıyor.Nasıl yapılıyor?
Özellikle canlı renklerle yapılması tercih edilen bu trend’i evde uygulamak da çok kolay. Ancak tabii ki daha kolay desenlere yönelmelisiniz. Sephora, L’Oréal Professionnel ve The Body Shop gibi markaların saç tebeşirleriyle kalp ya da yıldız gibi motifleri deneyebilirsiniz.
-Önce saçınızın renklendirmek istediğiniz kısmından ince bir tutam alarak hafifçe ıslatın.
-Ardından saç tutamını biraz kıvırarak tebeşiri sürün.
-Kendi halinde kuruması bekleyin.
-Düzleştirici ya da maşayla üzerinden geçin ve saçınızı şekillendirin.
-Rengi çıkarmak için şampuanla yıkamanız yeterli.blank ekibinden Liz Tokatlılar, bu cezbedici trend'i denemeye karar verdi ve deneyimini bizimle paylaştı:

"Saç konusunda tasarımlarına ve yenilikçi fikirlerine her zaman güvendiğim kuaförüm Cemil İrez'in önerisi üzerine 'Hair Chalk'ı denemeye karar verdim. 8 farklı renk seçeneğinden saçımla kontrast yaratacak mavi ve yeşil tonlarını seçtik. Evde de kolayca uygulayabileceğiniz gibi ıslak saça sürülüyor, kurutuluyor ve hazır! Ufak değişimler olsa da, iyi hissettiriyor... Hoşunuza gitmezse hemen ardından şampuanlayıp çıkarabilirsiniz; risk yok. Saçınızı boyamaya cesaret edemiyorsanız, 'hair chalklar' ile deneme, karar vermenizde yardımcı olabilir.
P.S: Yıkamalardan sonra eldiven ve koyu renk havlu kullanılması önerilir
."

Fotoğraf: Semih Gram

İletişim: Hakan Köse-Cemil İrez (212) 257 46 40