Tutumlu Bir Yaz Geçirelim
17 Haziran 2014
Geçen sene bu kutuda size önerdiğim güzellik ürünleri hala dolaplarınızda bir yerlerde duruyor olmalı. Tutumlu bir güzellik editörü olarak size onları çıkarın ve kullanmaya devam edin demeliyim. Ancak, içimdeki uyuklayan kelebeğin hareketlenmeye başlandığından daha önce söz etmiştim. Yani, yeni renkler, yeni ürünler reyonlarda yerini almaya başladıkça gözlerim de fıldır fıldır dönmeye başladı. Ama yine de yaz alışverişinizi yapın ama akıllı yapın derim. Mesela, bu kısacık mevsimi pratik bir şekilde geçirmenize yardımcı olacak, hem kullanışlı, hem iki işi aynı anda yapabilen, hem de ‘güzel’ ürünler seçin. Ben neler mi seçerdim?YSL Kiss&Blush, 110 TL (şimdilik sadece Sephora mağazalarında)

Adı üstünde... İki işi aynı anda yapabilen bir ürün bu. Hem ruj hem de allık. Hafif dokusu hem cilde hem de dudaklara uyumlu. Makyaj çantanıza ayrı ayrı allık ve ruj koymanız gerekmiyor. Hem yerden hem paradan kazandırıyor.BIOTHERM Oil&Tonic, 110 TL

Yüzde 50 yağ, yüzde 50 sıkılaştırıcı tonik formülüne sahip bu ürün listenize girmeli. Yağlı olmayan, yapış yapış hissi vermeyen, hafif dokulu, besleyici bu kuru yağ, cildi nemlendiriyor. Diğer yandan da cildin elastikiyetini artırarak sıkılık kazandırıyor. Banyoda zamandan tasarruf sağlıyor.SEPHORA Color My Life makyaj paleti, 149,90 TL

Fazla söze gerek yok! Görsel zaten kendini anlatıyor. 36 far ve 6 dudak parlatıcısının yer aldığı bu makyaj paleti bir tablet şeklinde satılıyor. Sür sür bitmez, yer kaplamaz, havalı, ilgi çekici, sohbet başlatan, daha da sayabilirim ama yerim bitiyor.CLARISONIC Plus Sonic cilt temizleyici, 575 TL (Sadece Sephora mağazalarında)

Clarisonic’ten haberi olmayan var mı? Bu yıl Türkiye’de satılmaya başlayan ve en çok ses getiren ürün bu oldu. Hem yüz hem de vücut temizliği için kullanılabilen, farklı başlıklara sahip bu temizleyici, evde 60 saniyede cilt bakımı yapmanızı sağlıyor. Fiyatı sizi korkutmasın. Farklı başlıklar alarak ailecek kullanabilirsiniz. Beyler endişelenmeyin, pembe dışında başka renkleri de var.

Ve ödülünüz…MODELS OWN Polish for Tans oje, 25 TL (Sevil ve Beymen mağazalarında)

Bu kadar tutumlu olmayı başararak bir ödülü hak ettiğimizi düşünüyorum. Models Own’un yeni oje koleksiyonu Polish for Tans, beş adet neon yaz renginden oluşuyor. En çok teni bronz gösterme özelliği ilgimi çekti. Ayrıca; asetonla tırnakta renk bırakmadan çıkması, Hyper özelliği ile çabuk kuruması, tek katta tırnak yüzeyini kapaması ve uzun ömürlü olması, Lotus çiçeği yağı içerdiğinden kokusunun normal ojelere göre daha sevimli olması, Vegan olup hayvanlar üzerinde test edilmemesi ve Formaldeit, DBP, Dibutil gibi kanserojen maddeler içermemesi de bu ojeye puan kazandırıyor.