İyi Geceler Öpücüğü
14 Nisan 2014
Bu yazı önemli olan iç güzellik diyenlere gelsin. Küçük bir parçayla kocaman şeyler yapılabileceğini görmek ister misiniz? Cevabınız evet ise içerden dışarıya kısa bir yolculuğa çıkıyoruz ve cesaretimizi sınıyoruz.

İç çamaşırları sadece Victoria’s Secret meleklerine ait filan değil. İç çamaşırları bizim görebileceğimiz yerlerde de olmak zorunda değil. Evet belki beyaz onlara çok yakışıyor ama biraz yenilik yapmanın kimseye zararı olmaz hatta yararı olur, diye düşünenlerdenim. Bu konuda da yalnız olmadığıma eminim. Nerden mi biliyorum? Biraz 2014 ilkbahar- yaz koleksiyonlarını inceledim ve karşıma çıkanlara o kadar bayıldım ki yazmadan edemedim.


Bu yaz tasarımcılar koleksiyonlarına kenarından köşesinden bir tutam çamaşır ekleyerek bize bunu kanıtlıyorlar. Burberry neredeyse tüm hikayesini transparanlık ve iç dünyanın gizli silahlarını birleştirmek üzerine kurmuş. Yüksek bel külotlar dantel eteklerin altından çıkarken üzerlerine attıkları ceketlerle sokakta da rahat rahat salınacağız, hadi biraz cesaret diye bağırıyorlar. Dolce & Gabbana her zamanki seksi Sicilyalı’sından vazgeçmiyor.Elbise içlerinden fırlayan sütyen dantelleri ve yarım yamalak toplanmış topuzlarla henüz yataktan kalktım ve güne başladım tavrıyla yürek hoplatıyor. Alberta Ferretti transparanlığı nakışlarla birleştirerek Lolita’lara göz kırpıyor. Elie Saab, Marchesa gibi couture ustaları gül pembesi, bebek mavisi dantellerle biraz renklenin sinyalleri veriyor. Isabel Marant, Nina Ricci ipek koton, ipek şifon ve nakışlı dokularla asi ruhlu parizyen kızın içindeki romantiği çıkarıyor. Hal böyle olunca çamaşırlar çekmecelerden çıkıp günlük hayatımıza cesurca giriş yapıyorlar. Bu trend’i fazla iddialı bulup cesaret edemiyorsanız belki küçük adımlarla başlayabilirsiniz. Transaparan bluz içine minik büstiyerler giyip, şifon etek altına yüksek bel külot ve üzerine atacağınız yazlık parka veya blazer ceketle akşam katılacağınız partilerde iyi geceler öpücüğü verebilirsiniz.