For the Ladies Who Have Balls!
15 Ocak 2014
Korkularınızı bir kenara atın, sağlamcı tarafınızı evde bırakın ve içinizdeki gangsteri ortaya çıkarın!


Favori film karakterim olduğu için şahsen kendisine karşı objektif olmam imkansız. Soğuk, sessiz ve güce tapan bu kadın şüphesiz sevgililerinin kazandığı illegal parayı en çok hakkını vererek harcayan karakter. Mücevher tonlarındaki derin dekolteli elbiseleri, film boyunca gözlerimi üzerlerinden alamadığım mücevherleri ve duruşuyla Michelle Pfeiffer'a aşık olma sebebi.


Ceket: Fenn Wright Manson / Etek: Calvin Klein Ayakkabı: Nicholas Kirkwood / Yüzük: JC Penney
Küpe: Tiffany & Co. / Şapka: Melissa Odabash / Gözlük: Stella McCartney


24 senelik hayatına birisi 16 yaşında evlendiği kocası; diğeri polisle girdikleri çatışma sonucu birlikte öldürüldüğü efsanevi aşkı Clyde Barrow olmak üzere iki kriminal sevgili ve çokça suç sığdıran Bonnie Parker kesinlikle tarihte "Hızlı yaşa, genç öl." felsefesinin hakkını en çok veren kadın. 1967'de sinemaya uyarlanan hayat hikayesinde kendisini canlandıran Faye Dunaway bizde ressam beresi olarak geçen "French Beret"yi dönemin kadınlarının hayatına soktu. Mary Jane'leri, çan etekleri, örgü süveterleri ve fularlarıyla 30'ların tarzını 60'lara taşıyan Bonnie Parker'ın vazgeçilmez aksesuarıysa ölümünden sonra 240 bin dolara satılan 45 kalibrelik efsanevi Colt'uydu.

Kazak: Derek Lam / Etek: Lanvin / Ayakkabı: Marc Jacobs / Bere: H&M / Viski: Shamrock


Mia Wallace yürüyüşüyle, dansıyla, kafasının güzelliğiyle, replikleriyle her şeyiyle bir kült. Üzerinden çıkarmadığı kol düğmeli beyaz gömleği, siyah blazerı ve siyah cigarette pantolonlarıyla kendisi gerçek bir "minimal chic".

Gömlek: Alexander Wang / Pantolon: Toast / Ayakkabı: Giuseppe Zanotti / Kolye: Mania Mania
Kol düğmeleri: Hermes / Ruj: Lipstick Queen / Oje: Chanel / Çakmak: Zippo


Sinema tarihinin tartışmasız en "baba" karakteri. Dişi bir Don Corleone'ye dönüşmek içinse vatkalı blazerıyla duruşunuzu güçlendirecek iyi bir pantolon ceket takımı, gösterişli takılar ve büyük bir erkek saatiyle kombinleyip yakanıza da kırmızı bir gül iliştirmeniz yeterli.


Ceket: Stella McCartney / Pantolon: Stella McCartney / Ayakkabı: Bionda Castana / Küpe: Vintage YSL Parfüm: Dolce& Gabbana Desire / Papyon: Tommy Hilfiger / Kol düğmeleri: Vintage Tiffany&Co.
Saat: Vacheron Constantin